Czy suplementacja podczas odchudzania jest niezbędna?

Producenci suplementów diety zawsze starają się przekonać swoich potencjalnych klientów, że bez ich środków nie uda im się schudnąć. Na wiele różnych sposobów starają się ich przekonywać do wydawania pieniędzy na coraz to dziwniejsze produkty – suplementami są już nie tylko tradycyjne tabletki, ale też koktajle, zupki w proszku czy nawet naturalne słodycze.

Dzięki nim odchudzanie nieraz rzeczywiście jest prostsze, ale nie znaczy to wcale, że bez takich produktów nie da się zrzucać zbędnych kilogramów. Takie myślenie wywołują jednak efektywne kampanie marketingowe.

A nie zawsze należy wierzyć w to, co obiecują sami producenci suplementów

Środki tego rodzaju najchętniej kupowane są przez osoby, które mimo trudu i wysiłku wkładanego w dietę i ćwiczenia dalej nie potrafią schudnąć. Są często tak zdesperowane i zmęczone tą całą walką o lepszą sylwetkę, że zaczynają szukać gotowych i prostych rozwiązań, dzięki którym ta cała ich nadprogramowa tkanka tłuszczowa zniknęłaby w przeciągu zaledwie paru dni.

Dowiadują się wtedy, że niektóre suplementy odchudzające mogą im to wszystko zapewnić. Zazwyczaj szukają ich w Internecie i tam też od razu zapoznają się z ich opisami. A dobry specjalista od marketingu jest w stanie tak przedstawić każdy produkt, by człowiekowi wydał się on niezbędny do życia, idealny i cudowny.

Reklama zadziałała, a wtedy nawet konieczność wydania dużych pieniędzy przestaje być problemem. Człowiek marzący o fantastycznej sylwetce wydaje swoje ostatnie grosze na pakiet suplementów diety i oczywiście wierzy głęboko w to, że to one pozwolą mu osiągnąć pewne cele.

Zwykle jednak tak się nie dzieje, bo mimo iż związki zawarte w takich preparatach rzeczywiście mogą przyspieszać przemianę materii, potęgować efekt spalania tkanki tłuszczowej lub przyczyniać się do szybszego usuwania nagromadzonej pod skórą wody, bez diety i ćwiczeń okażą się totalnie nieskuteczne. Zanim więc ktokolwiek pomyśli o dodatkowej suplementacji, powinien zadbać o te absolutne podstawy.

kapsułki odchudzające

Bez nich utrata wagi okaże się po prostu niemożliwa

Trzeba to sobie powiedzieć jasno – nawet najlepsza i najdroższa, specjalistyczna suplementacja nigdy nie stanie się pełnym zastąpieniem wartościowej i prawidłowo ułożonej diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Człowiek, który chce schudnąć, musi się o to najpierw postarać. Powinien na samym początku przeorganizować cały swój dotychczasowy styl żywienia, później zająć się treningami, a dopiero potem podeprzeć to wszystko dopasowaną do jego potrzeb suplementacją.