Jak walczyć z wypadającymi włosami?

Każdy z nas chciałby mieć silne, gęste oraz zdrowe włosy. Co jednak zrobić, gdy włosy wypadają? Jak temu przeciwdziałać? Rozpoczynając walkę z wypadającymi włosami należy pamiętać, że jest to proces naturalny, szczególnie widoczny u osób starszych. Średni czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat.

Dlatego dopiero nadmierna ilość włosów na szczotce powinna nas skłonić do działania. Na gubienie włosów wpływ ma wiele czynników. To, który występuje u nas wpływa na terapię, którą należy zastosować, aby temu przeciwdziałać.

Pierwszym czynnikiem, na który mamy bezpośredni wpływ jest nieprawidłowe czesanie włosów. Tapirowanie, wykorzystywanie gumek i spinek do ciasnego spinania lub wiązania, oraz fryzury które obciążają skórę głowy jak np. „koński ogon” wpływają na osłabienie włosów.

Używanie nieodpowiednich kosmetyków lub ich zbyt częste używanie ma również wpływ na wypadanie włosów. Szczególnie osłabione mogą być włosy, które często są poddawane farbowaniu lub trwałej ondulacji.

Czynniki te powodują, że struktura włosa staje się słabsza, a przez to szybciej wypada. Również wysoka temperatura, która występuje np. podczas suszenia, lokowania lub prostowania ma wpływ na ich siłę.

Wypadanie włosów występuje także w przypadku stosowania, niektórych leków. Warto tutaj zaznaczyć, że nie każda chemioterapia powoduje, łysienie. Wszystko zależy od zastosowanej metody, oraz reakcji organizmu na dane medykamenty. Wiele chorób w bezpośredni sposób wpływa na jakość włosów.

Są to przede wszystkim różnego rodzaju choroby skóry głowy, ale nie tylko. Również, niektóre choroby zakaźne oraz ogólnoustrojowe wpływają na to. Problem z utratą włosów może też dotyczyć kobiet po porodzie oraz podczas menopauzy. To wtedy dochodzi do gwałtownych zmian hormonalnych, które powodują osłabienie włosów.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami?

Niezależnie jaka jest tego przyczyna należy stosować szampon przystosowany do naszych włosów. Odpowiednie kosmetyki poprawią jakość skóry głowy oraz włosów. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy włosy są farbowane lub narażone na wysokie temperatury. Chcąc wzmocnić nasze włosy, warto skończyć z niezdrowymi nawykami.

Nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu tylko je osłabia. Dlatego warto z tych używek zrezygnować oraz urozmaicić naszą dietę w witaminy, które wzmocnią włosy i będą przeciwdziałać ich wypadaniu.

Można również skorzystać ze specjalnych suplementów bogatych w witaminę H oraz witaminy z grupy B. W przypadku gdy łysienia nie zatrzymała zmiana trybu życia oraz korzystanie ze specjalnych kosmetyków warto pomyśleć o zastosowaniu leków.

Czy suplementacja podczas odchudzania jest niezbędna?

Tabletki na porost włosów są skierowane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Można sprawdzić np. ten ranking.

Działają one dwustopniowo co oznacza, że zarówno zatrzymuje wypadanie włosów, jak i stymuluje ich powstawanie poprzez odbudowanie cebulki włosa oraz wzmocnienie jego korzeni.

Tabletki te mogą pomóc w odzyskaniu włosów, niezależnie od przyczyny ich utraty. Pierwsze efekty stosowania tego typu leku można zaobserwować już po 3-4 tygodniach od jego stosowania.